Pique powinien nauczyć się czegoś od Ronaldo... Mówię tu o pracowitości i pełnym zaangażowaniu gdyby je miał Mielibyśmy obecnie Najlepszego ŚO na świecie... Prawdziwego Piqenbauera ;)))
Czy ja wiem z jednej strony potrzebujemy "9" w sytuacjach kiedy po prostu Messiego będzie trzeba oszczędzać ale z drugiej czy potrzebny nam jest doświadczony zawodnik...? Generalnie jestem zwolennikiem młodych perspektywicznych zawodników i w tym kierunku bym się skłaniał zgodnie z filozofią Pepa który wprowadził kilku młodych zawodników i wyszło to nam na dobre bardzo dobre... ;))) Przykład Bartra wystarczy zaufać młodym zawodnikom a oni pokarzą na co ich stać...
Ciekawy jestem kto jeśli nie Song poradzi sobie z Samarasem ??? Chyba nie wiatrak Pique albo kruszyna Bartra... A jednak to chyba jeden z Największych naszych problemów dzisiaj. Nie żebym ubliżał Busiemu ale dzisiaj przy kontrach Celtiku może sobie nie poradzić.
A spróbować zastąpić Pique lub Mascherano na Songa chociaż na jednen mecz w końcu jest silny twardy i dobry w odbiorze. Może to jest jakieś rozwiązanie w dobie braku zmienników na odpowiednim poziomie ;p
Wayne Rooney < Alexis Sanchez tyle w temacie... ;p Możecie zgodzić się czy nie ale napiszę swoje zdanie na temat transferów zawodników ofensywnych. Wiadomo że w każdej drużynie gra opiera się na trzonie zespołu wiadomo również że na boisku potrzebni są ludzie od strzelania bramek bycia w centrum uwagi będący na ustach wszystkich ale ich " swoboda " w poczynaniach ofensywnych wiąże się z tym że ktoś przejmuje za nich część ich obowiązków np: większy nacisk na pressing i pomoc w defensywie. Przykład Pedro który niedoceniany ponieważ nie zdobywa tylu bramek ale tyra na boisku żeby zrobić miejsce innym i to się ceni... Podobna sytuacja odnośnie Sancheza ( po części również Villi ) z którego chcą zrobić zawodnika od tzw: "czarnej roboty" ale czy jest to słuszne nie wydaje mi się pokazał to dobitnie w końcówce sezonu gdzie pod nieobecność Messiego to on błyszczał ( chyba że to tylko moje złudzenie ) do czego zmierzam do tego aby nie powtórzyła się sytuacja gdzie zespoły skupiały się na eliminowaniu z gry Messiego na czym widocznie tracił zespół który dalej notorycznie w każdej akcji szukał naszej "10". W moim odczuciu rozłożenie ofensywnych jak i defensywnych zadań pomiędzy naszych napadziorów z których każdy jest w stanie stanowić o sile i robić tzw "różnice" byłoby zdrowsze dla naszej drużyny i przyniosło by wymierne efekty... Bo nikt nie powie mi że Sanchez lub Neymar nie potrafiliby wziąć ciężaru gry na siebie ale czy trenerzy odważą się na to żeby odciąć Messiego od chociaż części podań które dostaje..??? Uatrakcyjniło by to naszą grę oraz dodałoby to pewnego rodzaju element zaskoczenia który zatraciliśmy w tym sezonie a co jest niezmiernie potrzebne w grze z najlepszymi.
Skład na przyszły sezon:
Bramka: Muslera 90% / Pinto 10%
Prawa Obrona: Alves 75 % / Montoya 25%
Środek Obrony: Pique, Mascherano, David Luzi , Bartra, No i nasi Weterani Puyol i Abidal w tej rubryczce nie będę przydzielał procentów do minut które powinni spędzić na boisku ale wiadomo że wiodącymi ogniwami będą Pique Mascherano i Luiz Bartra ogrywany a Puyol i Abidal w miarę możliwości zdrowotnych
Lewa Obrona : Jordi Alba 70% / Adriano 30%
Def Pomoc: Busi 65% / Song 35% przy grze 1 def chociaż chciałbym zobaczyć ich współpracę
Rozegranie: Iniesta 65% Xavi 50 % Fabregas 50% Thiago 35% i młodziki
Skrzydłowi: Sanchez Neymar Pedro Reus Tello tutaj ciężko powiedzieć bo forma tych zawodników jest tak wielką niewiadomą...
Napad: Messi Villa wiadomo że Messi chciałby grać zawszę ale należało by dawać mu odpocząć... A Villi należą się Minuty
Środek pola mamy obstawiony zajeb.... Xavi Iniesta Fabregas Thiago a nawet Sergi Robeto i Dos Santos no i to właśnie między tymi zawodnikami powinna być ciągła rotacja odnośnie rozgrywania meczy co dałoby drużynie świeżość a nie ukrywajmy wszyscy oni są wybitni każdy proporcjonalnie do wieku no i Busi i Song dlaczego Song gra tak mało skoro jest to tak wartościowy zawodnik... Rotacje Rotacje co do skrzydłowych i napastników to Messi jako fałszywa 9 sprawdza się ale nie musi być przywiązany na stałe do tej pozycji niech grywa na skrzydle tam również daje drużynie bardzo wiele odnośnie innych transferów to Messi, Sanchez, Pedro, Tello zostają bez sentymentów ale z szacunkiem pożegnać Ville, wykorzystać Cuence lub Affelaya jeżeli o mnie chodzi to wolałbym zostawić sobie Affelaya i dać mu szanse wkomponowania się w zespół... Kupić Marco Reusa zostawić gwiazdeczkę Neymara no i albo kupić młodego napastnika typową 9 albo ogrywać kogoś ze szkółki może Deulofeu... No i mielibyśmy Messi/Deulofeu Sanchez/Tello Reus/ Perdo no i oczywiście Affelay który też mógłby dać dużo tej drużynie...
Jak czytam o sprowadzeniu jakiejś klasycznej "9" silny , dobrze grający głową to chyba nie mówicie teraz o naszej drużynie to Messi jest naszym egzekutorem i snajperem najlepszym jaki może być nie szukajmy kogoś na jego pozycje tylko kogoś kto może pomóc mu ze skrzydła... Neymar i chętnie widziałbym u nas Marco Reusa... Villa przeszedł do nas jako snajper no i niestety musiał nauczyć się grać na skrzydle ze względu na Leo, Ibra też nie do końca się sprawdził mimo swojej wielkiej klasy to nie strzelał tyle bramek ile od niego oczekiwano... Więc po co przerabiać to po raz 3 ??? Właśnie
Ferguson... Wielki Człowiek i wspaniały trener... Kiedyś myślałem o Pepie w kategoriach Fergusona i marzyłem o tym żeby pozostał z nami tak długo ;) Ale wielkie uznanie należy się Fergusonowi jest jedyny w swoim rodzaju ;)))
Komentarze
0
Pique powinien nauczyć się czegoś od Ronaldo... Mówię tu o pracowitości i pełnym zaangażowaniu gdyby je miał Mielibyśmy obecnie Najlepszego ŚO na świecie... Prawdziwego Piqenbauera ;)))
0
Czy ja wiem z jednej strony potrzebujemy "9" w sytuacjach kiedy po prostu Messiego będzie trzeba oszczędzać ale z drugiej czy potrzebny nam jest doświadczony zawodnik...? Generalnie jestem zwolennikiem młodych perspektywicznych zawodników i w tym kierunku bym się skłaniał zgodnie z filozofią Pepa który wprowadził kilku młodych zawodników i wyszło to nam na dobre bardzo dobre... ;))) Przykład Bartra wystarczy zaufać młodym zawodnikom a oni pokarzą na co ich stać...
0
Ciekawy jestem kto jeśli nie Song poradzi sobie z Samarasem ??? Chyba nie wiatrak Pique albo kruszyna Bartra... A jednak to chyba jeden z Największych naszych problemów dzisiaj. Nie żebym ubliżał Busiemu ale dzisiaj przy kontrach Celtiku może sobie nie poradzić.
0
Nauer: Lahm, Ramos,Silva,Alaba Reus,Schweinsteiger,Bale C.Ronaldo Messi Ribere
0
A spróbować zastąpić Pique lub Mascherano na Songa chociaż na jednen mecz w końcu jest silny twardy i dobry w odbiorze. Może to jest jakieś rozwiązanie w dobie braku zmienników na odpowiednim poziomie ;p
0
Wayne Rooney < Alexis Sanchez tyle w temacie... ;p Możecie zgodzić się czy nie ale napiszę swoje zdanie na temat transferów zawodników ofensywnych. Wiadomo że w każdej drużynie gra opiera się na trzonie zespołu wiadomo również że na boisku potrzebni są ludzie od strzelania bramek bycia w centrum uwagi będący na ustach wszystkich ale ich " swoboda " w poczynaniach ofensywnych wiąże się z tym że ktoś przejmuje za nich część ich obowiązków np: większy nacisk na pressing i pomoc w defensywie. Przykład Pedro który niedoceniany ponieważ nie zdobywa tylu bramek ale tyra na boisku żeby zrobić miejsce innym i to się ceni... Podobna sytuacja odnośnie Sancheza ( po części również Villi ) z którego chcą zrobić zawodnika od tzw: "czarnej roboty" ale czy jest to słuszne nie wydaje mi się pokazał to dobitnie w końcówce sezonu gdzie pod nieobecność Messiego to on błyszczał ( chyba że to tylko moje złudzenie ) do czego zmierzam do tego aby nie powtórzyła się sytuacja gdzie zespoły skupiały się na eliminowaniu z gry Messiego na czym widocznie tracił zespół który dalej notorycznie w każdej akcji szukał naszej "10". W moim odczuciu rozłożenie ofensywnych jak i defensywnych zadań pomiędzy naszych napadziorów z których każdy jest w stanie stanowić o sile i robić tzw "różnice" byłoby zdrowsze dla naszej drużyny i przyniosło by wymierne efekty... Bo nikt nie powie mi że Sanchez lub Neymar nie potrafiliby wziąć ciężaru gry na siebie ale czy trenerzy odważą się na to żeby odciąć Messiego od chociaż części podań które dostaje..??? Uatrakcyjniło by to naszą grę oraz dodałoby to pewnego rodzaju element zaskoczenia który zatraciliśmy w tym sezonie a co jest niezmiernie potrzebne w grze z najlepszymi.
0
Skład na przyszły sezon:
Bramka: Muslera 90% / Pinto 10%
Prawa Obrona: Alves 75 % / Montoya 25%
Środek Obrony: Pique, Mascherano, David Luzi , Bartra, No i nasi Weterani Puyol i Abidal w tej rubryczce nie będę przydzielał procentów do minut które powinni spędzić na boisku ale wiadomo że wiodącymi ogniwami będą Pique Mascherano i Luiz Bartra ogrywany a Puyol i Abidal w miarę możliwości zdrowotnych
Lewa Obrona : Jordi Alba 70% / Adriano 30%
Def Pomoc: Busi 65% / Song 35% przy grze 1 def chociaż chciałbym zobaczyć ich współpracę
Rozegranie: Iniesta 65% Xavi 50 % Fabregas 50% Thiago 35% i młodziki
Skrzydłowi: Sanchez Neymar Pedro Reus Tello tutaj ciężko powiedzieć bo forma tych zawodników jest tak wielką niewiadomą...
Napad: Messi Villa wiadomo że Messi chciałby grać zawszę ale należało by dawać mu odpocząć... A Villi należą się Minuty
0
Środek pola mamy obstawiony zajeb.... Xavi Iniesta Fabregas Thiago a nawet Sergi Robeto i Dos Santos no i to właśnie między tymi zawodnikami powinna być ciągła rotacja odnośnie rozgrywania meczy co dałoby drużynie świeżość a nie ukrywajmy wszyscy oni są wybitni każdy proporcjonalnie do wieku no i Busi i Song dlaczego Song gra tak mało skoro jest to tak wartościowy zawodnik... Rotacje Rotacje co do skrzydłowych i napastników to Messi jako fałszywa 9 sprawdza się ale nie musi być przywiązany na stałe do tej pozycji niech grywa na skrzydle tam również daje drużynie bardzo wiele odnośnie innych transferów to Messi, Sanchez, Pedro, Tello zostają bez sentymentów ale z szacunkiem pożegnać Ville, wykorzystać Cuence lub Affelaya jeżeli o mnie chodzi to wolałbym zostawić sobie Affelaya i dać mu szanse wkomponowania się w zespół... Kupić Marco Reusa zostawić gwiazdeczkę Neymara no i albo kupić młodego napastnika typową 9 albo ogrywać kogoś ze szkółki może Deulofeu... No i mielibyśmy Messi/Deulofeu Sanchez/Tello Reus/ Perdo no i oczywiście Affelay który też mógłby dać dużo tej drużynie...
0
Jak czytam o sprowadzeniu jakiejś klasycznej "9" silny , dobrze grający głową to chyba nie mówicie teraz o naszej drużynie to Messi jest naszym egzekutorem i snajperem najlepszym jaki może być nie szukajmy kogoś na jego pozycje tylko kogoś kto może pomóc mu ze skrzydła... Neymar i chętnie widziałbym u nas Marco Reusa... Villa przeszedł do nas jako snajper no i niestety musiał nauczyć się grać na skrzydle ze względu na Leo, Ibra też nie do końca się sprawdził mimo swojej wielkiej klasy to nie strzelał tyle bramek ile od niego oczekiwano... Więc po co przerabiać to po raz 3 ??? Właśnie
0
Ferguson... Wielki Człowiek i wspaniały trener... Kiedyś myślałem o Pepie w kategoriach Fergusona i marzyłem o tym żeby pozostał z nami tak długo ;) Ale wielkie uznanie należy się Fergusonowi jest jedyny w swoim rodzaju ;)))